Технически кадрите често са снимани на син екран, за да се постигне по-късно пълното дублиране на изображението от оригиналната комиксова книжка. При общите планове движението на камерата сякаш преминава от един статичен квадрат към друг, но статиката на композициите, подобни на квадратите в хартиения вариант, оживява в пластично действие.
Визуалното обогатяване в екранната история на комикса „300“ е именно раздвижването на множеството кадри с интересни, пресилени, дори странни гледни точки, от много ниска, почти приземна гледна точка (тъй наречената „жабешка перспектива“) или прекомерно засилена перспектива. Епизодът с посещението на царя на Спарта Леонид при eфорите, които трябва да предскажат развръзката на войната, залага на пресилената горна гледна точка. Леонид стои като единствен жив човек между фигурите на зачулените с монашески дрехи ефори, които изглеждат по-скоро като каменни колони, като част от архитектурния фон. Долното рисуващо осветление (долен ключ), светлината, колонните описващи сенки рисуват графично човешките фигури и им придават доза нереалност. Кадрите стават като застинали картини с използвани няколко плътни цвята, основно в една тоналност.
2014 година излиза и продължението на комиксовата история „300: Възходът на една империя“, с режисьор Ноам Мъро. Сценаристи тук са предишният режисьор Зак Снайдер, а също и Кърт Джонстад. В сценарния екип участва и авторът на „Ксеркс“(графичната новела, върху която се гради историята) Франк Милър. Този път бойните сцени са пренесени в морето, а историята разказва за опита на гръцкия генерал Темистокъл да се изправи срещу огромната персийска армия, водена от Ксеркс и Артемизия. А филмът (както впрочем и продължението на „Призрачният ездач“) излиза във формат за 3D и IMAX 3D. Голяма част от критиците не са възхитени от продължението на рисуваната история. Макар че има и мнения като това на Кайл Смит (филмов коментатор от Ню Йорк Пост), който разглежда филма като високо технологично, успешно фентъзи продължение на историите за Конан Варварина.
С визуалните си възможности съвременната кинематографичност се приближава до изключителния изобразителен свят на комиксите. Подчертава стилизацията, внася вдъхновена и вдъхновяваща атмосфера в разказа, запазва характерната естетика на историята и подчертания уклон към бързо развиващо се действие, най-вече като претекст за развитие на интригата, често подплатена със заемки от приключенските, шпионските и фантастичните филми.
В последно време на екран често се създава усещането, че възприемането на киноизображението изисква от зрителя активността, подобна на тази при прочитане на комикс. Наблюдаващото се доближаване, а защо не и претопяване на елементите от двете медии. Използването на комиксовия подход на екрана в определени случаи активизира драматичното развитие на историята. Но единствената цел на творците, били те на комикси или на екранни произведения, е да накарат зрителя да приеме и да повярва изцяло на магията на визуалния образ, без да разграничава отделните ù елементи. А усетил веднъж магията на комиксовото изображение, да иска още, и още, и още, и още…

„Призрачен ездач. Духът на отмъщението“, 2011