„Ютьоя, 22 юли“

филмовата индустрия. А това означаваше не само технологични доклади или демонстрации на нови технически устройства, но и разсъж­дения в областта на променената филмова структура, как би изглеждал екранният разказ утре, бъдещи продуцентски и дистрибутор­ски стратегии. Докладчиците разсъждаваха и върху перспективите на VR продукцията като неизбежна стъпка и следващо стъпало в ево­люцията на аудио-визуалния продукт.

От тези редове би трябвало да стане ясно, че Берлинале съвсем не е само филмов празник за милионите фенове; нито само ефектни де­филета на звезди по червения килим пред „Бер­линале Палас“ на площад „Марлене Дитрих“; нито светско събитие с любопитни куриози и жълти клюки в папарашки медии. А нещо много повече: огромна авансцена на днешното кино, но и могъща, невидима от всички, ала съвсем реална бизнес машина и милиардна индустрия, която денонощно зарежда големия световен екран с нова аудио-визуална продукция.

А ние като зрители сме изправени пред сложния избор: какво да гледаме 365 дни в го­дината х 24 часа в денонощието? И как да не се изгубим в тази гигантска аудиовизуална га­лактика!