КОИ СА ТЕ?

Асен Аврамов
Български композитор, музикален директор, диригент, art performer, лектор в НАТФИЗ (Национална академия за театрално и филмово изкуство). Автор е на повече от 200 оригинални партитури за драматичен и куклен театър. Реализирал е театрални проекти с най-добрите български театрални режисьори и екипи; поставял е в почти всички български професионални театри, както и в редица европейски театри, автор на музиката на 8 игрални, 4 късометражни и над 15 документални филма; – 1 път носител на награда ИКАР (награда на Съюза на артистите в България); – 5 пъти носител на наградата Аскеер (за най-добра театрална музика); – 6 пъти носител на наградата за най-добра музика към българска драма, Шумен, Друмеви театрални празници); – Grand prix ‐ за радио проекта Апокриф (Младенова/Добчев/Аврамов) The International Radio Festival – Croatia; – Prix Europa – за радио-проекта „Apocrypha”, Berlin, 1998; – Grand Prix (The Best European Radio Drama of the Year) за радио-проекта „Атолът“ (Тенев/Гърдев/Аврамов), Prix Europa, Berlin

Петя Александрова
Завършва „Кинознание“ в НАТФИЗ, става доктор с „Филмовото заглавие – от словесен до кинообраз“ (2007) и доктор на науките с „Култура – комуникации – кино в преход“ (2016). Занимава се с история на киното и комуникациите между изкуства, медии и публики. Доцент в Нов български университет, хоноруван преподавател в СУ, НАТФИЗ, УНСС. Автор на три книги, един сценарий за документален филм и сценарист на няколко телевизионни предавания („Ах, тези студенти“, „Латерна магика“, няколко издания на „Понеделник 8 и половина“). Дългогодишен редактор и автор в списание ЛИК, издание на БТА – от възстановяването му през 1999 до закриването му през 2013. Филмов критик с множество статии във всекидневната и специализираната преса, селекционер на различни филмови фестивали (от студентски до „Златна роза“), член на комисии към НФЦ, БНТ, Столична община, организатор на филмови лектории и програми.

Мария Василева
Завършва изкуствознание в Националната художествена академия в София (1984). Доктор на науките (2007). Куратор, историк на изкуството и художествен критик. Специализира в Музея за Модерно Изкуство в Ню Йорк (1998), в Университета в Рочестър, САЩ (1999), в Централно-европейския университет в Будапеща (2002), в Международната програма за художници и куратори (ISCP), Ню Йорк (2002) и др. Един от основателите на Института за съвременно изкуство – София. Куратор на група „8-ми март“. Дългогодишен Главен куратор на Софийска градска художествена галерия. Инициатор на Наградата за съвременно изкуство БАЗА. Създател на наградата за млад живописец на фондация „Едмонд Демирджиян“. Създател на галерия „Структура“. Куратор на изложби с българско и международно участие както в страната, така и в чужбина. Автор на книги и статии в каталози, списания и вестници.

Светлозар Желев
Завършва математическа гимназия. Следва история в Софийския университет и корпоративен мениджмънт в Оупън юнивърсити, Лондон.
Съучредител е на фондация „Елизабет Костова“ и главен редактор на първите 6 броя на сп. „Гранта“ – България.
Светлозар Желев е работил в издателствата „Сиела“ и „Колибри“ – в първото за 15 години, от които 9 е главен редактор. От създаването му през 2015 г. до октомври 2016 г. е директор на Националния център за книгата към НДК.

Явор Огнянов
„Без значение дали съм роден, или не, дали съм живял, или не, дали съм умрял или почти умиращ, аз трябва да продължа да правя каквото винаги съм правил, без да знам какво е това, което правя, нито кой съм, нито къде съм, нито дали съм.”
Самюел Бекет